KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Güzel Sanatlar Bölümü

KSÜ Rektörlük Güzel Sanatlar Bölümü Öğr. Gör. Dr. Rabia DEMİR‘in Akademik/Sanatsal Başarısı -03.10.2019

KSÜ Rektörlük Güzel Sanatlar Bölümü Öğr. Gör. Dr. Rabia DEMİR‘in Akademik/Sanatsal Başarısı 

 

Öğr. Gör. Dr Rabia DEMİR sergide Kitap üzerine kolaj ve karışık teknik malzeme ile yapılmış olan “Babaya Mektup, F.Kafka ve O.Ataya Saygı” çalışması ile yer alacaktır. Bu yıl 14-17 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul’da üçüncüsü gerçekleşecek olan BASE seçkisi belli oldu. 73 üniversiteden gelen 1570 başvuru arasından bu yıl sergiye katılmaya hak kazanan Rektörlük Güzel Sanatlar Bölümü Öğr. Gör. Dr. Rabia DEMİR‘i tebrik ederiz.

BASE’te bu yıl 30 Üniversite’den 105 yeni Lisans,  Yüksek Lisans ve Doktora  mezunlarına  ait 119 yapıt sergilenecek. BASE’in Küratörü aynı zamanda sanat yazarı, akademisyen ve AICA Türkiye (Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği) Yönetim Kurulu üyesi olan Derya YÜCEL’dir. Seçici Kurulu: Antonio Cosentino, Azra Tüzünoğlu, Cengiz Tekin, Derya Yücel, Elif Uras, Kezban Arca Batıbeki, Lalin Akalan, Marcus Graf, Merih Akoğul, Mustafa Taviloğlu, Nazlı Pektaş, Osman Dinç, Sabiha Kurtulmuş, Selman Bilal, Şakir Gökçebağ, Tankut Aykut, Tomur Atagök ve Vahit Tuna’dan oluşmaktadır.

BASE Türkiye’deki ilk kolektif Güzel Sanatlar Fakülteleri. Yüksek Lisans ve Doktora mezunlar sergisi. Türkiye genelinde tüm Güzel Sanatlar Fakülteleri’nin resim, heykel, fotoğraf ve video, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, baskı sanatları, cam ve seramik bölümlerinden yeni mezun öğrencilerin çalışmalarını aynı çatı altında bir araya getiriyor.

Yeni mezun sanatçı adaylarını kamu, sanat sektörü, yaratıcı endüstriler ve medya ile buluşturmayı hedefleyen BASE, mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde onlara destek olmayı, kariyerlerine bir ivme ve yön kazandırmayı amaçlıyor. Türkiye’nin gelecek sanatçı nesline ışık tutacak olan Base, aynı zamanda galeri, koleksiyonerler, sanatseverlerin ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine aracı olma misyonu taşıyor.