KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Güzel Sanatlar Bölümü

KSÜ Rektörlüğü Güzel Sanatlar Bölümü tarafından Milli Mücadelenin 100. Yılı kapsamında geleneksel “Yıl Sonu Gösterisi” düzenlendi.-03.01.2020

KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinlik, Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, Güzel Sanatlar Bölümü Başkanı Öğr. Gör Ayça Çetiner Önal ve protokol üyeleri tarafından resim ve fotoğraf sergisinin açılışı ile başladı. Güzel Sanatlar Bölümü öğretim elemanları Öğr. Gör. Ali Koç, Öğr. Gör. Vedat Akkök, Öğr. Gör. Filiz K. Nacaroğlu, Öğr. Gör. Rabia Demir, Öğr. Gör. Ahmet Uzuner ve Öğr. Gör. Arif Gürler’in koordinatörlüğünde farklı fakültelerden öğrenciler tarafından yapılan çalışmalar, karma sergide yer aldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Rektör Can, “Milli Mücadelemizin 100. Yılında üniversite olarak önemli etkinliklere imza attık. Milli Mücadele ruhunu yaşatan bu kapsamdaki etkinliklerimiz 2020 yılı içerisinde de sürecek.” dedi.

Öğrenci ve öğretim elemanlarının emekleri sonucunda ortaya çıkan güzel eserleri görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Can, emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederek, katılım sağlayanlara şükranlarını sundu.

Açılış konuşmalarının ardından O Ses Türkiye yarışmacısı KSÜ eski öğrencisi Halil Solak ve Grup Bizden Sonra tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi. Daha sonra ise Öğr. Gör Dr. Arzu Mustafayeva yönetimindeki öğrenciler tarafından birbirinden güzel eserler dinleyicilerle buluştu.

Etkinliğin devamında Dans Antrenörü Okan Koskoca yönetimindeki KSÜ Gösteri Sanatları Öğrenci Topluluğu Klasik Danslar Grubu tarafından dans gösterisi sunuldu. Altan Üstündağ’ın sanat yönetmenliğini yürüttüğü Gösteri Sanatları Öğrenci Topluluğu Tiyatro Grubu tarafından sahnelenen tiyatro oyunu da sanatseverlerin beğenisini topladı.

Gösteri Sanatları Öğrenci Topluluğu Türk Halk Oyunları Grubunun gösterisinin ardından son bulan etkinliğe katkı sağlayanlara Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş ve Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı tarafından katılım belgeleri takdim edildi.